Vodpod videos no longer available.

Meciul a început practic de la 0-1 pentru formaţia lui Adrian Mutu, pentru că în minutul 13, Morero a găsit drumul spre plasa porţii apărate de Sebastian Frey. Chiar dacă a dominat cert partida, Fiorentina nu a reuşit să marcheze până cu 15 minute înainte de final, când colegul “Briliantului” din atacul Fiorentinei, Alberto Gilardino a făcut 1-1 (’73). Mutu nu a fost de acord cu acest rezultat negativ pe teren propriu, şi la fel ca în partida din etapa trecut cu Genoa a înscris în minutul 93 cu un şut în forţă de la marginea careului de 16 metri. Fiorentina câştigă cu 2-1 şi din nou Mutu este remarcatul trupei lui Cesare Prandelli.

Imi pare bine ca suntem cunoscuti prin Europa si de ce nu , in lume , nu numai in nume de rau ci si de bine😀 . Mutu a facut , face si va face , impreuna cu Chivu , Radoi si alti jucatori romani , parte din cea mai buna generatie de fotbal🙂